Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Berkel aftermarket .
- Engineered to match existing Berkel units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Berkel 4375-00031
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Berkel 4375-00031 Carriage Bearing
| Fits with Manufacturer | Berkel |
|---|---|
| Model Number | 4375-00031 |
| Manufacturer Part # | 4375-00031 |
| Height | 0.63" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 1.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Berkel 4375-00031 Roller Bearing, 1-1/2" Dia White Plastic Holder X 5/8" Wide 3/8" Id, Berkel, Slicer 807 808 817 818 909 919 2340 2350

