Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Bunn aftermarket .
- Engineered to match existing Bunn units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Bunn M113U
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Blickman M113U Shield Base Washer
Item:
#1138198
Technical details
| Fits with Manufacturer | Blickman |
|---|---|
| Model Number | M113U |
| Manufacturer Part # | M113U |
| Height | 0.2" |
| Width | 0.7" |
| Depth | 0.7" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blickman M113U Tomlinson Glass Shield Base Washer, .60" Od X .30" Id X .180" Thick For Under Glass, Bloomfield, Curtis

