Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Blodgett .
- Authorized Blodgett dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Blodgett 08812
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett 08812 Door Window 20 1/2x 14 1/4
| Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 08812 |
| Manufacturer Part # | 08812 |
| Height | 1.4" |
| Width | 14.2" |
| Depth | 20.6" |
| Weight | 12.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 08812 Door Glass 20-1/2" X 14-1/4" X 1 5/16", For Corner Bracket Use # 26-3619, Blodgett, Oven Series Dfg 100 200 & 300 (before 1/24/83), Ef/eze Fa/gzl (after 6/76).

