Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Southbend aftermarket .
- Engineered to match existing Southbend units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Southbend 1178202
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Blodgett 1178202 Valve Top Burner
Item:
#1144646
Technical details
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 1178202 |
| Manufacturer Part # | 1178202 |
| Height | 1" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 0.16 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 1178202 1/8" Mpt X 3/8-27 With Notch For Set Screw Nat/lp Stem, Length From Valve Body 1-3/4"

