Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Blodgett aftermarket .
- Engineered to match existing Blodgett units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Blodgett 3835
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett 3835 Heavy Duty Thermocoup
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 3835 |
| Manufacturer Part # | 3835 |
| Height | 0.75" |
| Width | 3.25" |
| Depth | 4.5" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 3835 60" Heavy Duty Coaxial Thermocouple 20-30 Mv, Coaxial Thermocouple Threads 11/32"-32., Johnson Controls K16ra-60, Nickel Plated For Pizza Ovens., Blodgett Oven 1048 1060 901 911 916 931 951 961, 966 981 999

