$145.43
$233.38
Compare Price
You save
$87.95
(38%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Blodgett 40919 Contactor 3p 60/75a 120v
Item:
#1141896
10+ bought in past months
Technical details
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 40919 |
| Manufacturer Part # | 40919 |
| Height | 3.5" |
| Width | 3" |
| Depth | 4" |
| Weight | 1.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
Blodgett 40919 Contactor 3p 60/75a 120v
$145.43
$233.38
You save
$87.95
(38%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 40919 Hartland Contactor, 3 Pole, 110/120 Volt, 60 Amp Inductive, 75 Amp Resistive

