Free Shipping
Free Shipping
$995.58
$1,033.82
Compare Price
You save
$38.24
(4%)
Unit price
/
Unavailable
FREE Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Blodgett .
- Authorized Blodgett dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Blodgett 50779
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Blodgett 50779 Motor 2 Spd (xr8g)
Item:
#1257602
Technical details
| Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 50779 |
| Manufacturer Part # | 50779 |
| Height | 6.85" |
| Width | 7.35" |
| Depth | 12.85" |
| Weight | 9.39 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Blodgett 50779 Motor 2 Spd (xr8g)
$995.58
$1,033.82
You save
$38.24
(4%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 50779 Motor 2 Spd (xr8g)
