$771.61
$801.26
Compare Price
You save
$29.65
(4%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Blodgett 51453 Transformer Auto 480v S Tep Dwn
Item:
#1257564
Technical details
| Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 51453 |
| Manufacturer Part # | 51453 |
| Height | 8.25" |
| Width | 9.55" |
| Depth | 11.05" |
| Weight | 21.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Blodgett 51453 Transformer Auto 480v S Tep Dwn
$771.61
$801.26
You save
$29.65
(4%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 51453 Transformer Auto 480v S Tep Dwn

