$57.57
$136.81
Compare Price
You save
$79.24
(58%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Blodgett aftermarket .
- Engineered to match existing Blodgett units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Blodgett 55132
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Blodgett 55132 Pilot Burner
Item:
#1144423
Technical details
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 55132 |
| Manufacturer Part # | 55132 |
| Height | 1" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.06 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Blodgett 55132 Pilot Burner
$57.57
$136.81
You save
$79.24
(58%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 55132 Nat/lp 1/4" Or 3/16" Cct To Accommodate Various Forms Of, Pilot From Blodgett

