Free Shipping
Free Shipping
$1,429.09
$1,483.98
Compare Price
You save
$54.89
(4%)
Unit price
/
Unavailable
FREE Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Blodgett .
- Authorized Blodgett dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Blodgett 56313
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Blodgett 56313 Element Assy 208v 3 Ele M 6.3kw
Item:
#1219296
Technical details
| Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 56313 |
| Manufacturer Part # | 56313 |
| Height | 15" |
| Width | 24" |
| Depth | 24" |
| Weight | 11 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Blodgett 56313 Element Assy 208v 3 Ele M 6.3kw
$1,429.09
$1,483.98
You save
$54.89
(4%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 56313 Element Assy 208v 3 Ele M 6.3kw