Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Blodgett aftermarket .
- Engineered to match existing Blodgett units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Blodgett 56873
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Blodgett 56873 Probe 1k Rtd 3/16 Term
Item:
#1151652
Technical details
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 56873 |
| Manufacturer Part # | 56873 |
| Height | 2" |
| Width | 2" |
| Depth | 7" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 56873 Probe 1k Rtd 3/16 Term
