$77.58
$80.55
Compare Price
You save
$2.97
(4%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Blodgett .
- Authorized Blodgett dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Blodgett 5731
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Blodgett 5731 Caster 5 With Brake 300#
Item:
#1450040
Technical details
| Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 5731 |
| Manufacturer Part # | 5731 |
| Height | 3.6" |
| Width | 4.9" |
| Depth | 7.45" |
| Weight | 2.32 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Blodgett 5731 Caster 5 With Brake 300#
$77.58
$80.55
You save
$2.97
(4%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 5731 Caster 5 With Brake 300#