$493.51
$1,013.00
Compare Price
You save
$519.49
(51%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Blodgett aftermarket .
- Engineered to match existing Blodgett units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Blodgett 5779
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Blodgett 5779 W/ Plate Caster Set
Item:
#1146474
Technical details
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 5779 |
| Manufacturer Part # | 5779 |
| Height | 6" |
| Width | 11.75" |
| Depth | 6" |
| Weight | 13.79 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
Blodgett 5779 W/ Plate Caster Set
$493.51
$1,013.00
You save
$519.49
(51%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 5779 W/ Plate Caster Set

