Free Shipping
Free Shipping
$1,010.53
Unit price
/
Unavailable
FREE Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Blodgett .
- Authorized Blodgett dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Blodgett -61616
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Blodgett -61616 Frequency Inverter 0.18k W Cs
Item:
#1194775
Technical details
| Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | -61616 |
| Manufacturer Part # | -61616 |
| Height | 2.35" |
| Width | 7.55" |
| Depth | 8.15" |
| Weight | 1.49 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Blodgett -61616 Frequency Inverter 0.18k W Cs
$1,010.53
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett -61616 Frequency Inverter 0.18k W Cs

