Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Blodgett aftermarket .
- Engineered to match existing Blodgett units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Blodgett 8619
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett 8619 Element Oven 220v 10000w
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | 8619 |
| Manufacturer Part # | 8619 |
| Height | 8.5" |
| Width | 17" |
| Depth | 27.5" |
| Weight | 4.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett 8619 [ 220v 10000w 1-3ph ] [ 26-1/4" X 17-1/2" X 9"h ], [ Terminals S-8/32, Blodgett Ef. Eze Re

