KitchenRestock.com is your trusted source for Blodgett aftermarket .
- Engineered to match existing Blodgett units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Blodgett BL18798
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett BL18798 Ignition Control
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | BL18798 |
| Manufacturer Part # | BL18798 |
| Height | 2.25" |
| Width | 3.25" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.49 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett BL18798 24v Nat/lp Ignition Control Fenwal Board., Was Johnson # G770mgc-3 Now Fenwal 35-63j111-415, Blodgett Changed To Fenwall Circuit Board W/o Cover, Switched To Covered Board End Of 2013, Nat Pilot W/ Spark Wire H594 M-150 # 511192, Lp Pilot W/ Spark Wire H595 M-151 # 511193, Sensor Wire L310 W-483 # 381364, Igniter F219 F-179c # 441003 Before 02-01-1986, Igniter Bracket A1651 F-179d # 261808 Before 02-01-1986, Blodgett, Oven Series Dfg 50, Dfg(100 200 300 All After 2/1/86), , Zephaire G With Solid State Controls.

