KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart BL19634
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett BL19634 Mercury Relay 3p 30a 208/240vv
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | BL19634 |
| Manufacturer Part # | BL19634 |
| Height | 6.63" |
| Width | 6.38" |
| Depth | 6.63" |
| Weight | 2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett BL19634 Mercury Relay, This Item Contains Mercury. --, [ 3 Poles] [30 Amps] [208/240vv ] [ Screw Terminals], [2" X 3.25"ctrs ] [durakool ], , ***, For Blodgett Use Ap# 441343, , For Lincoln Use Ap# 8011658, ***

