Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Blodgett .
- Authorized Blodgett dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Blodgett BL37317
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett BL37317 Timer 60 Min
| Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | BL37317 |
| Manufacturer Part # | BL37317 |
| Height | 4.45" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 4.8" |
| Weight | 0.73 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett BL37317 Timer 60 Min. 24v 60hz 7.5a 250vac 15a 125vac, For Knob Use # 22-1621, Blodgett Ac-500 Xcel Dfg-100 Xcel Mark V Xcel Series
