Free Shipping
Free Shipping
$38,317.33
$61,492.46
Compare Price
You save
$23,175.13
(38%)
Unit price
/
Unavailable
FREE Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Blodgett .
- Authorized Blodgett dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Blodgett -DFG-100 - DOUBLE
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Blodgett -DFG-100 - DOUBLE Conv Oven Dbl Nat Gas Full Size Std Depth
Item:
#1905189
Technical details
| Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | -DFG-100 - DOUBLE |
| Manufacturer Part # | -DFG-100 - DOUBLE |
| Height | 70.63" |
| Width | 38.25" |
| Depth | 36.88" |
| Weight | 1295 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Blodgett -DFG-100 - DOUBLE Conv Oven Dbl Nat Gas Full Size Std Depth
$38,317.33
$61,492.46
You save
$23,175.13
(38%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett -DFG-100 - DOUBLE Conv Oven Dbl Nat Gas Full Size Std Depth