Free Shipping
Free Shipping
$19,768.83
$31,725.43
Compare Price
You save
$11,956.60
(38%)
Unit price
/
Unavailable
FREE Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Blodgett .
- Authorized Blodgett dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Blodgett DFG-100-ES - SINGLE
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Blodgett DFG-100-ES - SINGLE Dual Flow Gas Conv Oven
Item:
#1906332
Technical details
| Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | DFG-100-ES - SINGLE |
| Manufacturer Part # | DFG-100-ES - SINGLE |
| Height | 57.06" |
| Width | 38.25" |
| Depth | 36.88" |
| Weight | 600 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Blodgett DFG-100-ES - SINGLE Dual Flow Gas Conv Oven
$19,768.83
$31,725.43
You save
$11,956.60
(38%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett DFG-100-ES - SINGLE Dual Flow Gas Conv Oven