Free Shipping
Free Shipping
$30,303.70
$48,632.00
Compare Price
You save
$18,328.30
(38%)
Unit price
/
Unavailable
FREE Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Blodgett .
- Authorized Blodgett dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Blodgett HV-100E SINGLE
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Blodgett HV-100E SINGLE Hydroconv Oven Electric Full Size Sgl
Item:
#1906283
Technical details
| Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | HV-100E SINGLE |
| Manufacturer Part # | HV-100E SINGLE |
| Height | 50.56" |
| Width | 38.07" |
| Depth | 42.51" |
| Weight | 480 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Blodgett HV-100E SINGLE Hydroconv Oven Electric Full Size Sgl
$30,303.70
$48,632.00
You save
$18,328.30
(38%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett HV-100E SINGLE Hydroconv Oven Electric Full Size Sgl