$240.81
$494.30
Compare Price
You save
$253.49
(51%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Blodgett aftermarket .
- Engineered to match existing Blodgett units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Blodgett R11112
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Blodgett R11112 Contactor 65a 240vac 3 Pole
Item:
#1149426
Technical details
| Fits with Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | R11112 |
| Manufacturer Part # | R11112 |
| Height | 2.55" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 5.15" |
| Weight | 3.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Republic of Korea |
| Product Type | Non-OEM |
Blodgett R11112 Contactor 65a 240vac 3 Pole
$240.81
$494.30
You save
$253.49
(51%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett R11112 Contactor 65a 240vac 3 Pole
