$113.95
$134.10
Compare Price
You save
$20.15
(15%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Bunn .
- Authorized Bunn dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bunn 07066.1000
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Bunn 07066.1000 Element Tank Htr 208v 2875w
Item:
#1179087
Technical details
| Manufacturer | Bunn |
|---|---|
| Model Number | 07066.1000 |
| Manufacturer Part # | 07066.1000 |
| Height | 2.5" |
| Width | 11.5" |
| Depth | 16" |
| Weight | 1.45 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
Bunn 07066.1000 Element Tank Htr 208v 2875w
$113.95
$134.10
You save
$20.15
(15%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Bunn 07066.1000 Voltage 208 V Ac, Electrical Wattage 2875

