Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Bunn .
- Authorized Bunn dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bunn 29163
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Bunn 29163 Handle Faucet (brown)
Item:
#1178993
Technical details
| Manufacturer | Bunn |
|---|---|
| Model Number | 29163 |
| Manufacturer Part # | 29163 |
| Height | 1.25" |
| Width | 1.75" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 0.04 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bunn 29163 Color Brown, Material Plastic, Length 2 1/2", 64 Mm, Width 1 3/4", 44 Mm

