KitchenRestock.com is your trusted source for Bunn .
- Authorized Bunn dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bunn 39000.1004
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bunn 39000.1004 Cartridge Wtr Flt Eqhp 10 Crtg
| Manufacturer | Bunn |
|---|---|
| Model Number | 39000.1004 |
| Manufacturer Part # | 39000.1004 |
| Height | 5" |
| Width | 5" |
| Depth | 22.5" |
| Weight | 2.12 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bunn 39000.1004 Color White, Material Plastic, Length 13 3/4", Width 3", Capacity 10 000 Gal, Nsf Certified Y, Instructions Included Y, Pounds Per Square Inch 125, Flow Rate 1.5 Gpm

