Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Bunn .
- Authorized Bunn dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bunn -51746.0001
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bunn -51746.0001 Carafe Thermal W/ Black Lid Seamless
| Manufacturer | Bunn |
|---|---|
| Model Number | -51746.0001 |
| Manufacturer Part # | -51746.0001 |
| Height | 7.25" |
| Width | 8.25" |
| Depth | 8.35" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bunn -51746.0001 Thermal Carafe By Bunn 64 Oz Capacity 1.9l Capacity, 64oz Height 7 1/4" Height 184mm Includes Black Lid, Material Stainless Steel Note Fits Any Bunn Thermal Or, Twin Thermal Carafebrewer Nsf Certified Y Outer, Diameter 6 1/2" Outer Diameter 165mm Product Type, Carafe Product Type Insulated To Keep Beverages Hot For, Hours Product Type Seamless Design Weight 2.44lb

