Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Bunn .
- Authorized Bunn dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bunn BU05037.1000
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Bunn BU05037.1000 Tank Heater 240v 3500w
Item:
#1133321
Technical details
| Manufacturer | Bunn |
|---|---|
| Model Number | BU05037.1000 |
| Manufacturer Part # | BU05037.1000 |
| Height | 4" |
| Width | 9.25" |
| Depth | 4.5" |
| Weight | 0.64 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bunn BU05037.1000 Tank Heater 240v 3500w

