$16.37
$26.27
Compare Price
You save
$9.90
(38%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Bunn aftermarket .
- Engineered to match existing Bunn units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Bunn BU1286
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Bunn BU1286 Shield Sight Glass 8"l Chrome
Item:
#1133356
Technical details
| Fits with Manufacturer | Bunn |
|---|---|
| Model Number | BU1286 |
| Manufacturer Part # | BU1286 |
| Height | 0.5" |
| Width | 1" |
| Depth | 8" |
| Weight | 0.06 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Bunn BU1286 Shield Sight Glass 8"l Chrome
$16.37
$26.27
You save
$9.90
(38%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Bunn BU1286 Material Aluminum, Length 8", Inner Diameter 5/8", Outer Diameter 3/4"

