$54.10
$101.60
Compare Price
You save
$47.50
(47%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Bunn aftermarket .
- Engineered to match existing Bunn units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Bunn BU20216-0000 (OCM)
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Bunn BU20216-0000 (OCM) S/s Brew Funnel
Item:
#1139636
10+ bought in past months
Technical details
| Fits with Manufacturer | Bunn |
|---|---|
| Model Number | BU20216-0000 (OCM) |
| Manufacturer Part # | BU20216-0000 (OCM) |
| Height | 3" |
| Width | 7" |
| Depth | 8.5" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Bunn BU20216-0000 (OCM) S/s Brew Funnel
$54.10
$101.60
You save
$47.50
(47%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Bunn BU20216-0000 (OCM) - 7 1/8" Top Diameter, - Stainless Steel

