Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Cal Mil 24130-8-127 Bento Box 8.25"W X 8.25"D X 3"H Square
| Manufacturer | Cal-Mil |
|---|---|
| Model Number | 24130-8-127 |
| Manufacturer Part # | 24130-8-127 |
| Material | Plastic |
| Shape | Square |
| Height | 3" |
| Width | 8.25" |
| Depth | 8.25" |
| Weight | 0.67 lbs |
| UPC | 688640231482 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Cal-Mil, 24130-8-127, Bento Box, 8.25"W x 8.25"D x 3"H, square, dishwasher safe, melamine, ocean blue
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

