Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Cal Mil 24132-1410-15 Bento Box 14"W X 10.5"D X 3"H Dishwasher Safe
| Manufacturer | Cal-Mil |
|---|---|
| Model Number | 24132-1410-15 |
| Manufacturer Part # | 24132-1410-15 |
| Material | Plastic |
| Shape | Rectangular |
| Height | 3" |
| Width | 14" |
| Depth | 10.5" |
| Weight | 2 lbs |
| UPC | 688640231666 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Cal-Mil, 24132-1410-15, Bento Box, 14"W x 10.5"D x 3"H, dishwasher safe, melamine, white
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

