Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Cal Mil 24402-30-103 Bali Pasta Bowl 30 Oz. 8" Dia. X 2"H
| Manufacturer | Cal-Mil |
|---|---|
| Model Number | 24402-30-103 |
| Manufacturer Part # | 24402-30-103 |
| Long Side / Diameter | 8" - 9" |
| Plastic Type | Melamine |
| Shape | Round |
| Height | 2" |
| Width | 8" |
| Depth | 8" |
| Weight | 0.28 lbs |
| UPC | 688640232519 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Cal-Mil, 24402-30-103, Bali Pasta Bowl, 30 oz., 8" dia. x 2"H, round, dishwasher safe, melamine, ivory
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.