Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Cambro 12SFSP148 Container Sq 12qt 148 Poly/white
| Manufacturer | Cambro |
|---|---|
| Model Number | 12SFSP148 |
| Manufacturer Part # | 12SFSP148 |
| Height | 8" |
| Width | 11.25" |
| Depth | 11.25" |
| Weight | 1.27 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cambro 12SFSP148 Color White With Midnight Blue Graduations, Material Polycarbonate, Length 11-1/4", 286 Mm, Width 11-1/4", 286 Mm, Capacity 11 L, 12 Qt, Temperature Range -40 Degrees To 70 Degrees C, -40, Degrees To 160 Degrees F, Type Molded Handles, De
