Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Cambro 16HP150 Pan Food H Pan Full 6"d Amber
| Manufacturer | Cambro |
|---|---|
| Model Number | 16HP150 |
| Manufacturer Part # | 16HP150 |
| Height | 6" |
| Width | 12.75" |
| Depth | 20.75" |
| Weight | 3.01 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cambro 16HP150 Color Amber, Length 20 3/4", 527 Mm, Width 12 3/4", 324 Mm, Size Full ., Temperature Range -40 To 191 C, -40 To 375 F, Depth 6", 152 Mm, Nsf Certified Y
