FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Cambro 1826LBC131 Camcart® For Food Storage Boxes Removable Cutting Board On Top
| Manufacturer | Cambro |
|---|---|
| Model Number | 1826LBC131 |
| Manufacturer Part # | 1826LBC131 |
| Construction | Plastic |
| Door Style | Solid Door(s) |
| Pan Size | 18" X 26" |
| Insulation | Insulated |
| Height | 37" - 42" |
| Slides | Fixed Slides |
| Centers | 1-3/4" |
| Height | 37.5" |
| Width | 32" |
| Depth | 21.5" |
| Weight | 83 lbs |
| UPC | 099511213108 |
| NSF | Yes |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.

