Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Cambro .
- Authorized Cambro dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Cambro 25CLRHP-150
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Cambro 25CLRHP-150 Colander H Pan Half Sz 5"deep
Item:
#1179615
Technical details
| Manufacturer | Cambro |
|---|---|
| Model Number | 25CLRHP-150 |
| Manufacturer Part # | 25CLRHP-150 |
| Height | 5.25" |
| Width | 10.5" |
| Depth | 13" |
| Weight | 1.34 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cambro 25CLRHP-150 Color Amber, Size Half ., Temperature Range -40 To 191 C, -40 To 375 F, Depth 5", 127 Mm, Nsf Certified Y

