KitchenRestock.com is your trusted source for Cambro aftermarket .
- Engineered to match existing Cambro units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Cambro 60005
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Cambro 60005 Caster Swivel 3"dia Plate Mt
| Fits with Manufacturer | Cambro |
|---|---|
| Model Number | 60005 |
| Manufacturer Part # | 60005 |
| Height | 2.5" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 5.5" |
| Weight | 1.52 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Cambro 60005 Color Gray Wheel, Material Polycarbonate Wheel, Length 3" Plate, 76 Mm Plate, Width 2 1/2" Plate, 64 Mm Plate, Load Height 4", 102 Mm, Wheel Diameter 3", 76 Mm, Includes (4) 1/2" Long X 1/4 Thd Bolts, Type No Break, Screw Centers 2 3/4

