- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Cameo China 610-142N Dynasty Plate 104 Oz. (3.08 Liter) 14" Dia. X 2-3/8"H (35.5 Cm X 6.1 Cm)
| Manufacturer | Cameo China Tableware USA |
|---|---|
| Model Number | 610-142N |
| Manufacturer Part # | 610-142N |
| Material | Ceramic |
| Type | General Usage |
| Size | 14" |
| Geometric Shape | Round |
| Ounce Capacity (approximate) | 97 - 127 Oz (3 Qt) |
| Height | 2.38" |
| Width | 14" |
| Depth | 14" |
| Weight | 38.5 lbs |
| UPC | 00682096060191 |
About this item
Product Details
Product Details
Cameo China Tableware USA, 610-142N, Dynasty Plate, 104 oz. (3.08 liter), 14" dia. x 2-3/8"H (35.5 cm x 6.1 cm), round, deep, coupe, dishwasher and microwave safe, vitrified glaze, ceramic, white (8 each per case) (Packed By: Cs)
