- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Cameo China 610-16PL Dynasty Tea Pot 32 Oz. (950 Ml) 5-3/4" X 9" X 5-3/4"H (14.5 Cm X 23 Cm X 14.5 Cm) - 1 Dozen
| Manufacturer | Cameo China Tableware USA |
|---|---|
| Model Number | 610-16PL |
| Manufacturer Part # | 610-16PL |
| Lid | With Lid |
| Material | Ceramic |
| Capacity | 27 - 38 Oz |
| Height | 5.75" |
| Width | 9" |
| Depth | 5.75" |
| Weight | 22 lbs |
| UPC | 00682096061174 |
About this item
Product Details
Product Details
Cameo China Tableware USA, 610-16PL, Dynasty Tea Pot, 32 oz. (950 ml), 5-3/4" x 9" x 5-3/4"H (14.5 cm x 23 cm x 14.5 cm), with lid, dishwasher and microwave safe, vitrified glaze, ceramic, white (Packed By: 1 Dozen)