- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Cameo China 708-94 Fusion Diamond Bowl 52 Oz. (1.54 L) 9" X 3-1/8"H (23 Cm X 7.9 Cm) - 1 Dozen
| Manufacturer | Cameo China Tableware USA |
|---|---|
| Model Number | 708-94 |
| Manufacturer Part # | 708-94 |
| Material | Ceramic |
| Geometric Shape | Hexagonal |
| Size | 9" |
| Type | General Usage |
| Ounce Capacity (approximate) | 52 Oz |
| Height | 3.13" |
| Width | 9" |
| Weight | 24 lbs |
| UPC | 00682096080069 |
About this item
Product Details
Product Details
Cameo China Tableware USA, 708-94, Fusion Diamond Bowl, 52 oz. (1.54 L), 9" x 3-1/8"H (23 cm x 7.9 cm), hexagonal, dishwasher and microwave safe, vitrified glaze, ceramic, white (Packed By: 1 Dozen)