- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Cameo China 710-54B Bowl 14 Oz. (400 Ml) 5-3/4" X 5-3/4" X 2-1/2"H (14.5 Cm X 14.5 Cm X 6.3 Cm) - 3/Case
| Manufacturer | Cameo China Tableware USA |
|---|---|
| Model Number | 710-54B |
| Manufacturer Part # | 710-54B |
| Material | Ceramic |
| Type | General Usage |
| Geometric Shape | Square |
| Size | 5" |
| Ounce Capacity (approximate) | 14 Oz |
| Height | 2.5" |
| Width | 5.75" |
| Depth | 5.75" |
| Weight | 26.4 lbs |
| UPC | 00682096100583 |
About this item
Product Details
Product Details
Cameo China Tableware USA, 710-54B, Bowl, 14 oz. (400 ml), 5-3/4" x 5-3/4" x 2-1/2"H (14.5 cm x 14.5 cm x 6.3 cm), square, dishwasher and microwave safe, vitrified glaze, ceramic, white (Packed By: 3 Dozen Per Case)
