Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Cameo China 711-132N Fusion Bowl 36 Oz. (1.08 Liter) 13" X 10-1/4" X 3-1/8"H (33 Cm X 26 Cm X 8 Cm)
| Manufacturer | Cameo China Tableware USA |
|---|---|
| Model Number | 711-132N |
| Manufacturer Part # | 711-132N |
| Material | Ceramic |
| Geometric Shape | Oval |
| Size | 13" |
| Type | General Usage |
| Ounce Capacity (approximate) | 36 Oz |
| Height | 3.13" |
| Width | 13" |
| Depth | 10.25" |
| Weight | 37.4 lbs |
| UPC | 00682096110094 |
About this item
Product Details
Product Details
Cameo China Tableware USA, 711-132N, Fusion Bowl, 36 oz. (1.08 liter), 13" x 10-1/4" x 3-1/8"H (33 cm x 26 cm x 8 cm), oval, flared, dishwasher and microwave safe, vitrified glaze, ceramic, white (6 each per case) (Packed By: Cs)
