- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Cameo China 711-184 Fusion Bowl 46 Oz. (1.36 L) 8" Dia. X 3-1/2"H (20 Cm X 8.9 Cm) - 2/Case
| Manufacturer | Cameo China Tableware USA |
|---|---|
| Model Number | 711-184 |
| Manufacturer Part # | 711-184 |
| Type | General Usage |
| Size | 8" |
| Geometric Shape | Round |
| Material | Ceramic |
| Ounce Capacity (approximate) | 46 Oz |
| Height | 3.5" |
| Width | 8" |
| Depth | 8" |
| Weight | 47 lbs |
| UPC | 00682096110278 |
About this item
Product Details
Product Details
Cameo China Tableware USA, 711-184, Fusion Bowl, 46 oz. (1.36 L), 8" dia. x 3-1/2"H (20 cm x 8.9 cm), round, ribbed, dishwasher and microwave safe, vitrified glaze, ceramic, white (Packed By: 2 Dozen Per Case)