- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Cameo China 711-54 Bowl 14 Oz. (400 Ml) 5-3/8" X 5-3/8" X 1-7/8"H (13.5 Cm X 13.5 Cm X 4.8 Cm) - 3/Case
| Manufacturer | Cameo China Tableware USA |
|---|---|
| Model Number | 711-54 |
| Manufacturer Part # | 711-54 |
| Material | Ceramic |
| Geometric Shape | Square |
| Type | General Usage |
| Size | 5" |
| Ounce Capacity (approximate) | 14 Oz |
| Height | 1.88" |
| Width | 5.38" |
| Depth | 5.38" |
| Weight | 35.2 lbs |
| UPC | 00682096110131 |
About this item
Product Details
Product Details
Cameo China Tableware USA, 711-54, Bowl, 14 oz. (400 ml), 5-3/8" x 5-3/8" x 1-7/8"H (13.5 cm x 13.5 cm x 4.8 cm), square, dishwasher and microwave safe, vitrified glaze, ceramic, white (Packed By: 3 Dozen Per Case)
