Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Cameo China 713-T92 Pearl Plate 20 Oz. (600 Ml) 9" X 6-3/4" X 1-3/4"H (23 Cm X 17 Cm X 4.5 Cm) - 2/Case
| Manufacturer | Cameo China Tableware USA |
|---|---|
| Model Number | 713-T92 |
| Manufacturer Part # | 713-T92 |
| Geometric Shape | Triangular |
| Type | General Usage |
| Size | 9" |
| Material | Ceramic |
| Ounce Capacity (approximate) | 20 Oz |
| Height | 1.75" |
| Width | 9" |
| Depth | 6.75" |
| Weight | 33 lbs |
| UPC | 00682096713110 |
About this item
Product Details
Product Details
Cameo China Tableware USA, 713-T92, Pearl Plate, 20 oz. (600 ml), 9" x 6-3/4" x 1-3/4"H (23 cm x 17 cm x 4.5 cm), triangular, deep, dishwasher and microwave safe, vitrified glaze, ceramic, white (Packed By: 2 Dozen Per Case)
