Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other HRSA1616
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Captiveaire HRSA1616 Grease Filter S/s 16 X 16 X 2
| Fits with Manufacturer | Captiveaire |
|---|---|
| Model Number | HRSA1616 |
| Manufacturer Part # | HRSA1616 |
| Height | 2" |
| Width | 16" |
| Depth | 16" |
| Weight | 4.72 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Captiveaire HRSA1616 Kleen-gard Baffle Grease Filter, Ul Clasified Meets Nfpa Standard 96, Stainless Steel, Spark Arrestor With Hook, 16 X 16 X 2, Hrsa1616
