$16.43
$25.98
Compare Price
You save
$9.55
(37%)
Unit price
/
Unavailable
In Stock
Popular item. Over 45 sold recently. Ships fast when you order.
Delivery to: by .
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for San Jamar aftermarket .
- Engineered to match existing San Jamar units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket San Jamar 1178902
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Carlisle Foodservice 1178902 Tool Cutting Board Refinishing
Item:
#1130694
45+ bought in past months
Technical details
| Fits with Manufacturer | Carlisle Foodservice |
|---|---|
| Model Number | 1178902 |
| Manufacturer Part # | 1178902 |
| Height | 1.75" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 0.34 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Carlisle Foodservice 1178902 Tool Cutting Board Refinishing
$16.43
$25.98
You save
$9.55
(37%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Carlisle Foodservice 1178902 Material Stainless Steel Blade, Weight .335 Lb

