Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Carrier HB41TR114 1/3hp 115v 1075 Rpm Ccw Blower Motor
Item:
#1454520
Technical details
| Manufacturer | Carrier |
|---|---|
| Model Number | HB41TR114 |
| Manufacturer Part # | HB41TR114 |
| Height | 11" |
| Width | 11" |
| Depth | 14" |
| Weight | 13.16 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Carrier HB41TR114 1/3hp 115v 1075 Rpm Ccw Blower Motor
About this item
Product Details
Product Details
Carrier HB41TR114 1/3hp 115v 1075 Rpm Ccw Blower Motor
