Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Carrier HC35SL231 1/8hp 850 Rpm 208/230v Condensor Motor
Item:
#1453457
Technical details
| Manufacturer | Carrier |
|---|---|
| Model Number | HC35SL231 |
| Manufacturer Part # | HC35SL231 |
| Height | 7" |
| Width | 7" |
| Depth | 15" |
| Weight | 0.46 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
Carrier HC35SL231 1/8hp 850 Rpm 208/230v Condensor Motor
About this item
Product Details
Product Details
Carrier HC35SL231 1/8hp 850 Rpm 208/230v Condensor Motor