Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Carrier HD58FR233 208 230/460v 3ph 1725 Rpm 2.9hp
Item:
#1454649
Technical details
| Manufacturer | Carrier |
|---|---|
| Model Number | HD58FR233 |
| Manufacturer Part # | HD58FR233 |
| Height | 12" |
| Width | 12" |
| Depth | 21" |
| Weight | 49 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Carrier HD58FR233 208 230/460v 3ph 1725 Rpm 2.9hp